برگزاری همایش ملی پنبه وضعیت اقتصاد و بازرگانی این محصول را توسعه میدهد

ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر گفت: برگزاری همایش ملی پنبه می تواند وضعیت اقتصاد و بازرگانی این محصول را توسعه دهد

محمدرضا پورکاویان در نشست خبری همایش ملی پنبه با اشاره به اینکه سیمای اقتصادی کاشمر بر پایه کشاورزی استگفت: البته صنعت در این منطقه نیز در کنار این بخش به نوعی وابسته به محصولات کشاورزی است.

وی از کارخانه نساجی کاشمر به عنوان قدیمی‎ترین کارخانه در منطقه ترشیز نام برد و افزود: در کنار این صنعت فرش دستباف کاشمر در استان حرف اول را می‎زند و صاحب سبک است.
وی بیان کرد: بالغ بر ۵۵۰۰ نفر بافنده در حوزه فرش دستباف فعالیت دارند و مواد اولیه آن از همین محصولات نیز تامین می‏شود، همچنین بالغ بر ۷۲ هزار متر مربع در سال فرش دستباف تولید می‏شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در سایه فعالیت بافنده گان و نیاز آنان که بخشی از ماده اولیه آن از محصول پنبه تأمین می‌شود، امیدوارم برگزاری این همایش ملی منجر به افزایش و ارتقای حوزه کشاورزی، بازرگانی و صنعت در این شهرستان شود.

نخستین همایش ملی روز جهانی پنبه با حضور معاونین وزرای جهاد کشاورزی و صمت، مسؤولان استانی و میهمانی از فعالان حوزه کشاورزی و نساجی سراسر کشور در ۱۵ مهرماه در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر برگزار می‌شود که برپایی ۲۰ غرفه نمایشگاهی با حضور فعالان مرتبط با محصول پنبه و بازدید از کارخانجات نساجی کاشمر از دیگر برنامه‌های این همایش یک‌روزه اعلام‌ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *