همایش ملی روز جهانی پنبه نخستین بار در کشور درکاشمر برگزارمی شود!

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر از برگزاری همایش ملی روز جهانی پنبه نخستین بار در کشور  درکاشمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر دکتر هادی معماریان خلیل آباد در نشست هماهنگی و برنامه ریزی همایش ملی پنبه در فرمانداری کاشمر که با حضور معاون اداره کل پنبه و دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد؛ با اشاره به تجربه موفق این مرکز در همایش ملی توسعه پایدار ترشیز در فروردین ماه امسال پیشنهاد شد که این مرکز برگزاری همایش ملی پنبه را برعهده بگیرد که به رغم همزمانی این رویداد با آغاز سال تحصیلی و مشغله های مجموعه دست اندر کاران این مرکز  در راستای انجام رسالت دانشگاه جهت رفع مشکلات منطقه مسئولیت اجرایی این همایش را مرکز آموزش عالی کاشمر برعهده گرفت.

وی با اعلام آمادگی این مجموعه برای برگزاری همایش ملی پنبه با همکاری سایر دستگاههای اجرایی مرتبط گفت: خوشبختانه این مرکز در راستای انجام مسئولیت اجتماعی، در سالهای اخیر توانسته خود را به بدنه جامعه متصل کند.

هادی معماریان خلیل آباد گفت: با توجه به چشم انداز مرکز آموزش عالی کاشمر و رسالت این واحد دانشگاهی  جهت حل مشکلات و معضلات منطقه به ویژه در راستای کمک به کشاورزان سخت کوش این منطقه برنامه هایی در دست اقدام است .

وی افزود: شهرستان کاشمر از دیرباز به عنوان قطب تولید پنبه شناخته شده بوده و در حال حاضر پتانسیلها و ظرفیتهای بالفعل و بالقوه ای در شهرستان وجود دارد که اگر مورد توجه قرار گیرند در زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید و اقتصاد منطقه موثر هستند.

دکتر معماریان ضمن معرفی دکتر مجید عاقل بعنوان دبیر اجرایی همایش، خواستار کمک و پشتیبانی کلیه نهادها و سازمان های اجرایی شهرستان و منطقه در برگزاری آبرومند این همایش شد.

One thought on “همایش ملی روز جهانی پنبه نخستین بار در کشور درکاشمر برگزارمی شود!

  1. Avatar
    محمودی مقدم says:

    با سلام و خسته نباشید. امیدوارم این همایش بتواندفرهنگ پنبه را که سالهاست در بین کشاورزان منطقه به فراموشی سپرده شده را احیا کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *